flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд обрав запобіжний захід для чоловіка, який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, пов’язаного із застосуванням насильства

30 квітня 2021, 08:29

29 квітня 2021 року відбулось судове засідання у Теплицькому районному суді Вінницької області, в якому було розглянуто клопотання сторони обвинувачення про обрання запобіжного заходу для чоловіка, який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України.

Під час судового засідання, з матеріалів клопотання стало відомо, що підозрюваний, будучи в стані алкогольного сп’яніння, перебуваючи у власному будинку, з невстановленим досудовим розслідуванням мотивом, умисно, з метою заподіяння тілесних ушкоджень, наніс своїй співмешканці невстановлену досудовим розслідуванням кількість ударів в область обличчя, тулуба, рук, спини. В результаті отриманих тілесних ушкоджень потерпіла померла.

При обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснювати дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК  України, а саме: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на покази свідків; вчинити інше кримінальне правопорушення.

Підозрюваний проти задоволення клопотання заперечив і просив обрати щодо нього більш м’який запобіжний захід, не пов’язаний з триманням під вартою.

За результатами повного та всебічного судового розгляду, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд повністю задовольнив клопотання сторони обвинувачення, застосувавши до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів.

Наразі тривають слідчі дії.

Довідково:

ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України – умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, чи з мотивів расової, національної або релігійної нетерпимості, або вчинене на замовлення, або таке, що спричинило смерть потерпілого (карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років)

Важливо:

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.