ЗАТВЕРДЖЕНО
Протокол загальних зборів
трудового колективу Теплицького
районного суду Вінницької області
20.10.2023 №11
ПРАВИЛА
внутрішнього трудового розпорядку для працівників
Теплицького районного суду
І. Загальні положення
- Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників Теплицького районного суду Вінницької області розроблені на підставі Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників системи органів Державної судової адміністрації, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України, затверджених наказом Державної судової адміністрації України 30.06.2004 року № 109-04 з урахуванням вимог Законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про державну службу».
1.2. Правила визначають засади регулювання трудових відносин з особами, для яких Теплицький районний суд є основним місцем роботи, режим їх роботи, умови заохочення за сумлінну працю, відповідальність за порушення трудової дисципліни та запроваджуються з метою вдосконалення організації праці, зміцнення трудової і виконавчої дисципліни, забезпечення раціонального використання робочого часу, високої ефективності та якості роботи працівників.
1.3. Правила погоджуються на нараді з працівниками суду, затверджуються головою Теплицького районного суду Вінницької області та доводяться до відома працівників суду під розписку.
- Порядок прийняття, переведення та звільнення працівників
- Призначення на посади та звільнення з посад працівників суду здійснюються відповідно до Конституції України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», діючого трудового законодавства України шляхом укладення трудового договору.
Призначення на посаду на період відсутності основного працівника здійснюється шляхом укладення строкового трудового договору на період відсутності основного працівника.
- Не можуть бути обраними або призначеними на посаду в суді та його апараті особи, які:
- визнані у встановленому порядку недієздатними;
- мають судимість, що є несумісною із зайняттям посади;
- у разі прийняття на службу будуть безпосередньо підпорядковані або підлеглі особам, які є їх близькими родичами чи свояками;
- в інших випадках, встановлених законами України.
- Порядок призначення на посаду судді вперше, набуття повноважень судді та обрання на посаду судді безстроково встановлюється Законом України «Про судоустрій і статус суддів».
Судді зараховуються до штату наказом голови суду на підставі акту про призначення (обрання) суддею.
- Прийняття на державну службу здійснюється на конкурсній основі, крім випадків, коли інше встановлено законами України.
Процедуру проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби у суді визначає Положення про проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах та установах системи правосуддя, затверджене рішенням Вищої ради правосуддя від 05.09.2017 №2646/0/15-17.
З питань, не врегульованих Положенням, та якщо інше не передбачено цим Положенням, застосовується Порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246.
Кандидат, який успішно пройшов за конкурсом, подає заяву про призначення на відповідну посаду.
В наказі про призначення зазначаються назва посади відповідно до штатного розпису та умови оплати праці.
Особи, які вперше призначаються на посаду державного службовця, приймають Присягу державного службовця відповідно до статті 36 Закону України «Про державну службу». Державний службовець підписує текст Присяги, який зберігається в особовій справі. Про прийняття Присяги робиться запис у трудовій книжці.
Також при прийнятті на державну службу державний службовець ознайомлюється під підпис із Загальними правилами етичної поведінки державних службовців, затвердженими наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 №158, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.08.2016 року за №1203/29333, Правилами поведінки працівника суду, затвердженими рішенням Ради суддів України від 06.02.2009 року № 33. Листок-ознайомлення зберігається в особовій справі.
- Помічник судді, помічник голови суду призначається на посаду на підставі письмового подання судді/голови суду без конкурсного відбору наказом керівника апарату суду.
Призначення працівників, які виконують функції з обслуговування, робітників здійснюється без конкурсного відбору наказом керівника апарату суду.
Керівник апарату Теплицького районного суду, його заступник за погодженням з головою суду призначається на посаду наказом начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Вінницькій області за результатами конкурсу.
Днем початку виконання працівником своїх службових обов’язків є день, дата якого зазначена в наказі керівника апарату суду/начальника ТУ ДСА України в Вінницькій області.
- Під час укладення трудового договору громадяни зобов'язані подати:
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- трудову книжку, оформлену у встановленому порядку;
- диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку;
- довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру, а також копії цих документів.
Військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил України, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Управління охорони вищих посадових осіб України, інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, та військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил колишнього СРСР і Збройних Сил держав-учасниць СНД, подають військовий квиток та його копію.
Особи, які претендують на зайняття посад державних службовців, крім перелічених, зобов'язані подати ще й такі документи:
- особову картку (форма П-2ДС) з відповідними додатками та двома фотокартками розміром 4x6 сантиметрів;
- декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
- Під час укладання трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості та документи, подання яких не передбачено чинним законодавством України.
- Наказ керівника апарату суду про прийняття на роботу з роботи оголошується працівнику під розписку.
- Трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ не було видано, але працівника фактично було допущено до роботи.
- Особі, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.
- Під час укладення трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається.
Умова про випробування повинна бути застережена в наказі про прийняття на роботу.
Під час прийняття на державну службу може встановлюватися випробування строком до шести місяців.
Строк випробування під час прийняття на роботу робітників не може перевищувати одного місяця, а під час прийому на роботу інших категорій працівників строк випробування не може перевищувати трьох місяців.
Якщо після закінчення строку випробування працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що успішно пройшов випробування, після чого присвоюється відповідний, ранг державного, службовця. Трудовий договір з ним може бути припинений лише на загальних підставах.
При прийомі на роботу на період відсутності основного працівника випробування не встановлюється.
- Під час прийняття на роботу працівника або в разі переведенні його в установленому порядку на іншу роботу керівник апарату суду зобов'язаний:
- роз'яснити працівникові його права й обов'язки та істотні умови праці, наявність на робочому місці, де він працюватиме, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров'я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства;
- ознайомити працівника з Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Інструкцією з діловодства в місцевому загальному суді, Положенням про комп’ютерну програму Д-3 суду та посадовою інструкцією під розписку;
- визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
- проінструктувати працівника щодо техніки безпеки, протипожежної охорони та інших правил з охорони праці.
- На осіб, які пропрацювали понад п'ять днів, заводяться трудові книжки. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін'юсту і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року N
Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності в кадровій службі суду. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на консультанта суду (по роботі з персоналом).
- Суддя звільняється з посади органом, який його обрав або призначив, виключно з підстав, передбачених частиною п'ятою статті 126 Конституції України, за поданням Вищої ради правосуддя.
Суддя відраховується зі штату наказом голови суду на підставі акта про звільнення судді.
- Припинення трудового договору з працівниками суду може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством.
- Працівник має право розірвати трудовий договір за своєю ініціативою, попередивши керівника апарату суду письмово за два тижні. Після закінчення цього строку працівник має право припинити роботу, а керівник апарату суду відповідно до статті 38 КЗпП України не має права затримувати проведення розрахунку та звільнення працівника з роботи, а також зобов'язаний в день звільнення видати працівникові трудову книжку.
У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом 1 групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), керівник апарату суду повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
- Розірвання трудового договору з ініціативи керівника апарату суду допускається у випадках, передбачених чинним законодавством України.
Крім загальних підстав розірвання трудового договору, передбачених Кодексом законів про працю України, державна служба припиняється у випадках, визначених ЗУ «Про державну службу»:
- втраті права на державну службу або його обмеження (ст. 84);
- закінчення строку призначення на посаду державної служби (ст. 85);
- настання обставин, що склалися незалежно від волі сторін (ст. 88);
- незгоди державного службовця на проходження державної служби у зв’язку із зміною її істотних умов (ст. 43 );
- досягнення державним службовцем 65-річного віку, якщо інше не передбачено законом;
- застосування заборони, передбаченої ЗУ "Про очищення влади";
- з підстав, передбачених контрактом про проходження державної служби (у разі укладення) (ст. 88-1).
- Припинення трудового договору з помічниками суддів, працівниками апарату суду, службовцями та робітниками оформлюється наказом керівника апарату суду.
- В день звільнення керівник апарату суду зобов'язаний видати працівнику його трудову книжку із занесеним до неї записом про звільнення. Записи про звільнення в трудову книжку повинні заноситися в точній відповідності з формулюванням чинного законодавства та з обов'язковим посиланням на відповідну норму закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.
- Зміна голови суду, керівника апарату суду не може бути підставою для припинення державним службовцем державної служби на займаній посади з ініціативи новопризначеного керівника.
- Перед розірванням трудового договору працівник зобов'язаний повністю розрахуватися за одержані ним матеріальні цінності, повернути службове посвідчення, передати всі службові документи іншій особі, визначеній головою суду, керівником апарату суду.
- Основні права і обов'язки працівників
3.1. Права та обов’язки судді
3.1.1. Права судді, пов’язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, процесуальним та іншими законами.
3.1.2. Суддя має право брати участь у суддівському самоврядуванні.
Судді можуть утворювати громадські об’єднання та брати участь у них з метою захисту своїх прав та інтересів, підвищення професійного рівня.
Суддя може бути членом національних або міжнародних асоціацій та інших організацій, що мають на меті захист інтересів суддів, утвердження авторитету судової влади в суспільстві або розвиток юридичної професії та науки.
3.1.3. Суддя має право підвищувати свій професійний рівень та проходити з цією метою відповідну підготовку.
Суддя повинен додержуватися присяги.
3.1.4. Суддя зобов’язаний:
- справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;
- дотримуватися правил суддівської етики, у тому числі виявляти та підтримувати високі стандарти поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів;
- подавати декларацію доброчесності судді та декларацію родинних зв’язків судді;
- виявляти повагу до учасників процесу;
- не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання;
- виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції;
- подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
- систематично розвивати професійні навички (уміння), підтримувати свою кваліфікацію на належному рівні, необхідному для виконання повноважень у суді, де він обіймає посаду;
- звертатися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до Вищої ради правосуддя та до Генерального прокурора упродовж п’яти днів після того, як йому стало відомо про таке втручання;
- підтверджувати законність джерела походження майна у зв’язку з проходженням кваліфікаційного оцінювання або в порядку дисциплінарного провадження щодо судді, якщо обставини, що можуть мати наслідком притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, викликають сумнів у законності джерела походження майна або доброчесності поведінки судді .
3.2. Працівники апарату суду мають право на:
- користуватись правами і свободами, які гарантуються громадянам УкраїниКонституцією і законами України;
- повагу до своєї особистості, честі та гідності, справедливе і шанобливе ставлення з боку керівників, колег та інших осіб;
- чітке визначення посадових обов’язків;
- належні для роботи умови служби та їх матеріально-технічне забезпечення;
- оплату праці залежно від займаної посади, результатів службової діяльності, стажу державної служби, рангу та умов контракту про проходження державної служби (у разі укладення);
- відпустки, соціальне та пенсійне забезпечення відповідно до закону;
- професійне навчання, зокрема за державні кошти, відповідно до потреб державного органу;
- просування по службі з урахуванням професійної компетентності та сумлінного виконання своїх посадових обов’язків;
- участь у професійних спілках з метою захисту своїх прав та інтересів;
- участь у діяльності об’єднань громадян, крім політичних партій у випадках, передбачених ЗУ «Про державну службу»;
- оскарження в установленому законом порядку рішень про накладення дисциплінарного стягнення, звільнення з посади державної служби, а також висновку, що містить негативну оцінку за результатами оцінювання його службової діяльності;
- безперешкодне ознайомлення з документами про проходження ними державної служби, у тому числі висновками щодо результатів оцінювання його службової діяльності;
- брати участь у конференціях, семінарах, круглих столах, форумах, інших науково-практичних заходах, а за поданням судді - проходити стажування у відповідних підрозділах державних органів;
3.2.1. працівники апарату суду зобов’язані:
- дотримуватися Конституціїта законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
- дотримуватися принципів державної служби та правил етичної поведінки;
- не допускати вчинків, несумісних із статусом державного службовця;
- поважати гідність людини, не допускати порушення прав і свобод людини та громадянина;
- з повагою ставитися до державних символів України;
- обов’язково використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов’язків, не допускати дискримінацію державної мови і протидіяти можливим спробам її дискримінації;
- забезпечувати в межах наданих повноважень ефективне виконання завдань і функцій державних органів;
- сумлінно і професійно виконувати свої посадові обов’язки та умови контракту про проходження державної служби (у разі укладення);
- виконувати рішення державних органів, накази (розпорядження), доручення керівників, надані на підставі та у межах повноважень, передбаченихКонституцією та законами України;
- додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції;
- запобігати виникненню реального, потенційного конфлікту інтересів під час проходження державної служби;
- постійно підвищувати рівень своєї професійної компетентності та удосконалювати організацію службової діяльності;
- зберігати державну таємницю та персональні дані осіб, що стали їм відомі у зв’язку з виконанням посадових обов’язків, а також іншу інформацію, яка відповідно до закону не підлягає розголошенню;
- надавати публічну інформацію в межах, визначених законом;
- дбайливо ставитись до державного майна та інших публічних ресурсів ;
- виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки;
- суворо дотримуватися вимоги щодо заборони паління в приміщенні (на робочих місцях, в кабінетах та у місцях загального користування) суду.
У разі виявлення державним службовцем під час його службової діяльності або поза її межами фактів порушення вимог ЗУ «Про державну службу» з боку державних органів, їх посадових осіб він зобов’язаний звернутися для забезпечення законності до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.
Працівники несуть також інші обов’язки відповідно до чинного законодавства України.
- Коло обов'язків, що їх виконує кожен працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями, затвердженими в установленому порядку.
- Основні обов'язки керівника апарату суду
4.1 Керівник апарату суду зобов'язаний:
- під час укладення трудового договору роз'яснити працівникові його права і обов'язки, поінформувати про умови праці та розмір заробітної плати;
- належним чином організувати працю та забезпечити кожного працівника робочим місцем;
- затвердити чітко визначений обсяг службових повноважень за посадою кожного працівника;
- забезпечити здорові та безпечні умови праці;
- контролювати виконання працівниками вимог законодавства, правил внутрішнього трудового розпорядку, застосовувати до порушників дисципліни заходи дисциплінарного впливу;
- неухильно дотримуватись вимог чинного законодавства про працю, правил з охорони праці;
- здійснювати заходи для забезпечення своєчасної виплати працівникам заробітної плати;
- постійно вдосконалювати організацію роботи суду, забезпечувати підвищення кваліфікації та професійної майстерності працівників;
- створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу та активність працівників;
Забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров'я і безпеки працівників.
- Робочий час і його використання
- Нормальна тривалість робочого часу працівників Суду не може перевищувати 40 годин на тиждень. Установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями - суботою та неділею.
В Теплицькому районному суді Вінницької області встановлено такий режим робочого часу:
понеділок-четвер з 08:00 до 17:00;
п’ятниця з 08:00 до 15:45;
перерва для відпочинку та харчування з 12:00 до 12:45.
Напередодні святкових та неробочих днів, що визначені статтею 73 КЗпП України, тривалість роботи працівників скорочується на одну годину.
- Працівникам надається щодня перерва для відпочинку та харчування. Перерва не включається в робочий час.
Працівники використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатись з місця роботи.
- Надурочна робота та робота у вихідні та святкові дні, як правило, не допускається. Залучення працівників до надурочної роботи, роботи у вихідні, святкові та неробочі дні провадиться у випадках та за умов, передбачених чинним законодавством, за письмовим наказом голови суду, керівника апарату суду.
Робота у святкові, неробочі та вихідні дні компенсується відповідно до чинного законодавства.
Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи державні службовці зобов'язані за розпорядженням керівника з'являтися на службу у вихідні, святкові та неробочі дні, робота за які компенсується відповідно до чинного трудового законодавства.
- Працівникам надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати.
Суддям надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих днів з виплатою, крім суддівської винагороди, допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу. Суддям, які мають стаж роботи більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.
Державним службовцям надається щорічна основна оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законом не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати.
За кожний рік державної служби після досягнення п’ятирічного стажу державної служби державному службовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.
Помічникам судді (голови суду), працівникам, які виконують функції з обслуговування, робітникам надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних дні, яка оплачується відповідно до чинного законодавства.
Тривалість щорічних додаткових відпусток, умови та порядок їх надання встановлюються нормативно-правовими актами України.
Заява про надання відпустки керівнику апарату суду та його заступнику погоджується з головою суду.
Заява про надання відпустки помічнику судді погоджується з відповідним суддею.
- Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються головою суду, керівником апарату суду на кожен календарний рік не пізніше 15 січня.
Графіки складаються з урахуванням необхідності забезпечення нормальної діяльності суду та особистих інтересів працівників і можливості їх відпочинку. Графіки доводяться до відома всіх працівників.
- Надання відпусток суддям оформлюється наказом голови суду, працівникам апарату суду - наказом керівника апарату суду.
- Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.
- За рішенням керівника апарату суду державні службовці можуть бути відкликані з відпустки. Частина невикористаної відпустки, яка залишилася, надається державному службовцю в будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році.
Відкликання зі щорічної відпустки інших категорій працівників допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства з додержанням вимог частини першої статті 79 КЗпП України та в інших випадках, передбачених законодавством.
У разі відкликання працівника зі щорічної відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.
- Працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі, надаються додаткові оплачувані відпустки у зв'язку з навчанням.
Порядок організації та проведення особистого прийому громадян головою суду, керівником апарату суду, заступником керівника апарату, затверджуються головою суду та вивішуються на дошці оголошень суду.
- Заохочення за успіхи в роботі
- За зразкове виконання своїх обов'язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство у праці й інші досягнення в роботі можуть застосовуватись такі заохочення:
- оголошення подяки;
- преміювання;
- нагородження почесною грамотою
За особливі заслуги державні службовці представляються до державних нагород та присвоєння почесних звань.
- Працівникам, які успішно і сумлінно виконують свої трудові обов'язки, надаються в першу чергу переваги та соціальні пільги в межах повноважень і видатків, передбачених в Державному бюджеті України на утримання Суду. Таким працівникам надається також перевага під час просування по службі.
- Заохочення оголошуються в наказі голови суду, керівника апарату суду, доводяться до відома працівника або всього колективу і заносяться до трудової книжки працівника у відповідності з правилами їх ведення.
- Стягнення за порушення трудової дисципліни
- Підстави та порядок застосування до суддів дисциплінарної відповідальності встановлюються Законом України «Про судоустрій і статус суддів».
- За порушення трудової дисципліни, цих Правил до працівника апарату суду може бути застосовано один з таких заходів стягнення:
- догана;
- звільнення.
Звільнення як дисциплінарне стягнення, може бути застосоване відповідно до пунктів 3,4, 7, 8 статті 40 та статті 41 Кодексу законів про працю України.
До державних службовців за невиконання чи неналежне виконання службових обов'язків, перевищення своїх повноважень, порушення обмежень, пов'язаних із проходженням державної служби, а також за вчинок, який ганьбить його як державного службовця, можуть застосовуватись і такі заходи дисциплінарного впливу:
- попередження про неповну службову відповідність;
- затримка до одного року у присвоєнні чергового рангу або у призначенні на вищу посаду.
7.2.1 Дисциплінарні стягнення до працівників апарату суду застосовуються керівником апарату суду та оформляються наказом, який оголошується працівникові під розписку.
- Дисциплінарні стягнення до помічників суддів застосовуються керівником апарату суду за поданням судді, у безпосередньому підпорядкуванні якого перебуває такий помічник та оформляються наказом керівника апарату суду. Такий наказ оголошується помічнику судді під розписку.
- Керівник апарату суду зобов'язаний вживати заходів щодо дотримання працівниками апарату суду та робітниками Правил внутрішнього трудового розпорядку, Загальних правил етичної поведінки державного службовця, Правил поведінки працівника суду та чинного законодавства України в межах своїх повноважень та відповідно до законодавства.
- До застосування дисциплінарного стягнення керівник апарату суду повинен вимагати від порушника трудової дисципліни письмових пояснень. У разі відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт.
- Дисциплінарні стягнення застосовуються безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, без урахування часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.
Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
За кожне порушення трудової дисципліни накладається лише одне дисциплінарне стягнення.
- Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.
Заключні положення
Правила внутрішнього трудового розпорядку доводяться до відома працівників під розписку та вивішуються в приміщенні суду на спеціально пристосованому місці.