flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього трудового розпорядку

 

ЗАТВЕРДЖЕНО                   

Протокол загальних зборів

трудового колективу Теплицького

районного суду Вінницької області

20.10.2023 №11

 

 

ПРАВИЛА
внутрішнього трудового розпорядку для працівників
Теплицького районного суду

 

І. Загальні положення

1.2. Правила визначають засади регулювання трудових відносин з особами, для яких Теплицький районний суд є основним місцем роботи, режим їх роботи, умови заохочення за сумлінну працю, відповідальність за порушення трудової дисципліни та запроваджуються з метою вдосконалення організації праці, зміцнення трудової і виконавчої дисципліни, забезпечення раціонального використання робочого часу, високої ефективності та якості роботи працівників.

1.3. Правила погоджуються на нараді з працівниками суду, затверджуються головою Теплицького районного суду Вінницької області та доводяться до відома працівників суду під розписку.

  1. Порядок прийняття, переведення та звільнення працівників

Призначення на посаду на період відсутності основного працівника здійснюється шляхом укладення строкового трудового договору на період відсутності основного працівника.

Судді зараховуються до штату наказом голови суду на підставі акту про призначення (обрання) суддею.

Процедуру проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби у суді визначає Положення про проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах та установах системи правосуддя, затверджене рішенням Вищої ради правосуддя від 05.09.2017 №2646/0/15-17.

З питань, не врегульованих Положенням, та якщо інше не передбачено цим Положенням, застосовується Порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246.

Кандидат, який успішно пройшов за конкурсом, подає заяву про призначення на відповідну посаду.

В наказі про призначення зазначаються назва посади відповідно до штатного розпису та умови оплати праці.

Особи, які вперше призначаються на посаду державного службовця, приймають Присягу державного службовця відповідно до статті 36 Закону України «Про державну службу». Державний службовець підписує текст Присяги, який зберігається в особовій справі. Про прийняття Присяги робиться запис у трудовій книжці.

Також при прийнятті на державну службу державний службовець ознайомлюється під підпис із Загальними правилами етичної поведінки державних службовців, затвердженими наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 №158, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.08.2016 року за №1203/29333, Правилами поведінки працівника суду, затвердженими рішенням Ради суддів України від 06.02.2009 року № 33. Листок-ознайомлення зберігається в особовій справі.

Призначення працівників, які виконують функції з обслуговування, робітників здійснюється без конкурсного відбору наказом керівника апарату суду.

Керівник апарату Теплицького районного суду, його заступник за погодженням з головою суду призначається на посаду наказом начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Вінницькій області за результатами конкурсу.

Днем початку виконання працівником своїх службових обов’язків є день, дата якого зазначена в наказі керівника апарату суду/начальника ТУ ДСА України в Вінницькій області.

Військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил України, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Управління охорони вищих посадових осіб України, інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, та військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил колишнього СРСР і Збройних Сил держав-учасниць СНД, подають військовий квиток та його копію.

Особи, які претендують на зайняття посад державних службовців, крім перелічених, зобов'язані подати ще й такі документи:

Умова про випробування повинна бути застережена в наказі про прийняття на роботу.

Під час прийняття на державну службу може встановлюватися випробування строком до шести місяців.

Строк випробування під час прийняття на роботу робітників не може перевищувати одного місяця, а під час прийому на роботу інших категорій працівників строк випробування не може перевищувати трьох місяців.

Якщо після закінчення строку випробування працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що успішно пройшов випробування, після чого присвоюється відповідний, ранг державного, службовця. Трудовий договір з ним може бути припинений лише на загальних підставах.

При прийомі на роботу на період відсутності основного працівника випробування не встановлюється.

Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності в кадровій службі суду. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на консультанта суду (по роботі з персоналом).

Суддя відраховується зі штату наказом голови суду на підставі акта про звільнення судді.

У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом 1 групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), керівник апарату суду повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Крім загальних підстав розірвання трудового договору, передбачених Кодексом законів про працю України, державна служба припиняється у випадках, визначених ЗУ «Про державну службу»:

3.1. Права та обов’язки судді

3.1.1. Права судді, пов’язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, процесуальним та іншими законами.

3.1.2. Суддя має право брати участь у суддівському самоврядуванні.

Судді можуть утворювати громадські об’єднання та брати участь у них з метою захисту своїх прав та інтересів, підвищення професійного рівня.

Суддя може бути членом національних або міжнародних асоціацій та інших організацій, що мають на меті захист інтересів суддів, утвердження авторитету судової влади в суспільстві або розвиток юридичної професії та науки.

3.1.3. Суддя має право підвищувати свій професійний рівень та проходити з цією метою відповідну підготовку.

Суддя повинен додержуватися присяги.

3.1.4. Суддя зобов’язаний:

3.2. Працівники апарату суду мають право на:

3.2.1. працівники апарату суду зобов’язані:

У разі виявлення державним службовцем під час його службової діяльності або поза її межами фактів порушення вимог ЗУ «Про державну службу» з боку державних органів, їх посадових осіб він зобов’язаний звернутися для забезпечення законності до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.

Працівники несуть також інші обов’язки відповідно до чинного законодавства України.

 

  1. Основні обов'язки керівника апарату суду

4.1 Керівник апарату суду зобов'язаний:

Забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров'я і безпеки працівників.

  1. Робочий час і його використання

В Теплицькому районному суді Вінницької області встановлено такий режим робочого часу:

понеділок-четвер з 08:00 до 17:00;

п’ятниця з 08:00 до 15:45;

перерва для відпочинку та харчування з 12:00 до 12:45.

Напередодні святкових та неробочих днів, що визначені статтею 73 КЗпП України, тривалість роботи працівників скорочується на одну годину.

Працівники використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатись з місця роботи.

Робота у святкові, неробочі та вихідні дні компенсується відповідно до чинного законодавства.

Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи державні службовці зобов'язані за розпорядженням керівника з'являтися на службу у вихідні, святкові та неробочі дні, робота за які компенсується відповідно до чинного трудового законодавства.

Суддям надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих днів з виплатою, крім суддівської винагороди, допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу. Суддям, які мають стаж роботи більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.

Державним службовцям надається щорічна основна оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законом не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати.

За кожний рік державної служби після досягнення п’ятирічного стажу державної служби державному службовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

Помічникам судді (голови суду), працівникам, які виконують функції з обслуговування, робітникам надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних дні, яка оплачується відповідно до чинного законодавства.

Тривалість щорічних додаткових відпусток, умови та порядок їх надання встановлюються нормативно-правовими актами України.

Заява про надання відпустки керівнику апарату суду та його заступнику погоджується з головою суду.

Заява про надання відпустки помічнику судді погоджується з відповідним суддею.

Графіки складаються з урахуванням необхідності забезпечення нормальної діяльності суду та особистих інтересів працівників і можливості їх відпочинку. Графіки доводяться до відома всіх працівників.

Відкликання зі щорічної відпустки інших категорій працівників допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства з додержанням вимог частини першої статті 79 КЗпП України та в інших випадках, передбачених законодавством.

У разі відкликання працівника зі щорічної відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

Порядок організації та проведення особистого прийому громадян головою суду, керівником апарату суду, заступником керівника апарату, затверджуються головою суду та вивішуються на дошці оголошень суду.

  1. Заохочення за успіхи в роботі

За особливі заслуги державні службовці представляються до державних нагород та присвоєння почесних звань.

Звільнення як дисциплінарне стягнення, може бути застосоване відповідно до пунктів 3,4, 7, 8 статті 40 та статті 41 Кодексу законів про працю України.

До державних службовців за невиконання чи неналежне виконання службових обов'язків, перевищення своїх повноважень, порушення обмежень, пов'язаних із проходженням державної служби, а також за вчинок, який ганьбить його як державного службовця, можуть застосовуватись і такі заходи дисциплінарного впливу:

7.2.1 Дисциплінарні стягнення до працівників апарату суду застосовуються керівником апарату суду та оформляються наказом, який оголошується працівникові під розписку.

Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

За кожне порушення трудової дисципліни накладається лише одне дисциплінарне стягнення.

Заключні положення

Правила внутрішнього трудового розпорядку доводяться до відома працівників під розписку та вивішуються в приміщенні суду на спеціально пристосованому місці.