flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Рекомендації щодо правил поведінки відповідальних осіб з маломобільними групами населення

 

У разі звернення до суду осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідальна особа повинна володіти деякими особливостями у спілкуванні з такими відвідувачами та надати кваліфіковану допомогу у доступі до правосуддя.

Етика спілкування з людьми з інвалідністю базується на таких принципах: толерантність, рівноправ’я, розуміння, шанобливість, визнання та сприйнятливість.

З питань, що стосуються людини з інвалідністю, важливо завжди пам'ятати, що потрібно звертатись безпосередньо до цієї людини, а не до супроводжуючої її особи.

 

Етика спілкування та допомога людині з інвалідністю

 

НАЙГОЛОВНІШЕ: не стороніться людей з інвалідністю. Якщо Ви готові вести себе з ними з повагою й розумінням, вони не образяться, якщо Ви помилитесь.

 

Рекомендації із супроводу та взаємодії з людиною з інвалідністю

Загальні положення

 

 Людина з порушенням зору, або незряча людина

 

 

Особи, які користуються кріслом колісним

 

Особи з порушеннями слуху, або глуха людина

 

Особи з затримкою розумового розвитку

Джерела інформації: Розділ «Етика спілкування» Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України» (http://naiu.org.ua/useful/etika-spilkuvannya/); Практично-методичний посібник викладача «Покращення рівня навиків спілкування та роботи працівників суду із людьми з інвалідністю»